Darmowa dostawa od 200 zł

Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Czym jest bejca do drewna oraz jakie jest jej zastosowanie?

Bejca do drewna to rodzaj impregnatu, za pomocą którego możemy zmienić barwę drewnianych elementów. Dzięki niej możemy uzyskać jednolity kolor, który będzie maskował niedoskonałości, a przy okazji uwydatniał słoje drewna. Doskonale nadaje się do zastosowania na takich elementach jak schody, balustrady, czy meble. Bejca do drewna nie służy do ochrony przed czynnikami atmosferycznymi, a także uszkodzeniami mechanicznymi z tego względu należy zastosować dodatkowe środki zabezpieczające. Składnikami podstawowymi bejcy są pigmenty i barwniki, które mogą być rozpuszczane w wodzie albo w rozpuszczalnikach.
Bejce do drewna nakładamy na drewno w stanie surowym, które zostało wcześniej oszlifowane i oczyszczone ze wszelkich mankamentów. Nanosimy ją dokładnie, wcierając w drewniane elementy tak, aby mogła wniknąć w ich strukturę. Należy również zauważyć, że bejca może być również użyta do sklejki, forniru oraz płyt wiórowych.

Bejce do drewna - szeroki wybór kolorów

Jak wygląda proces bejcowania?

W przypadku nanoszenia bejcy do drewna należy pamiętać o spełnieniu pewnych warunków, aby móc to zrobić jak najbardziej efektywnie. Trzeba tu bowiem pamiętać o temperaturze, w jakiej nakładamy bejce, która powinna mieścić się w granicach od 5 do 30 stopni Celsjusza. Na powierzchnię drewna nanosimy ją za pomocą wałka lub pędzla z miękkim włosiem. Nie musimy tym samym przejmować się, że bejca do drewna zostanie nałożona w zbyt dużej ilości, gdyż bez problemu możemy ten nadmiar wetrzeć w powierzchnię drewna. Stosując bejcę do drewna, uzyskamy wyrazisty kolor drewnianych elementów, co pozwala na dopasowanie ich do wystroju danego pomieszczenia.

Jakie wyróżniamy rodzaje bejc do drewna?

Jeżeli chodzi o bejce do drewna, możemy tutaj wymienić kilka różnych rodzajów, które będą się od siebie różnić pod względem środków chemicznych użytych do ich produkcji. Wymienić tu można:

  • Bejce wodne – jest to najbardziej ekologiczne rozwiązanie, w którym pigment został rozpuszczony w wodzie. Bejcę tą możemy kupić w postaci gotowej lub do samodzielnego rozrobienia.
  • Bejce rozpuszczalnikowe – w takich produktach pigmenty są rozpuszczone w organicznych rozpuszczalnikach.
  • Bejce nitro - to produkt oparty na organicznych rozpuszczalnikach, barwnikach i pigmentach.
  • Bejce spirytusowe - mają w sobie pigmenty oraz alkohol spirytusowy są to produkty szybkoschnące a przy okazji oferujące bardzo intensywne zabarwienie drewnianych elementów.

W naszej ofercie posiadamy wzornik kolorów bejc pastelowych od renomowanej marki Sopur, który umożliwia wybór odpowiedniej barwy do konkretnego projektu. Dzięki temu możemy precyzyjnie dopasować kolor bejcy do naszych potrzeb i preferencji estetycznych, gwarantując idealny efekt. Zapoznaj się z naszym asortymentem i wybierz odpowiednią bejcę do drewna, która spełni Twoje oczekiwania.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Telefon 690 177 172
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium